עישון בשר בשיטת Pit bbq

שיטה אמרקאית קלאסית לצליית בשר "over night" תהליך שמפיק בשר רך ועסיסי בתוספת רוטב BBQ עדין שרקחנו במיוחד ומעט צימיצורי הופך את הבשר לטעים במיוחד,

ואת כל אלה הכנסנו גם ללחמניה וכך קיבלנו את הביס המושלם.

בשרים מעושנים בצפון לחוויה קולינרית איכותית

בשר הוא אחד מאבני היסוד של הסצנה הקולינרית. סוגיו השונים של הבשר ממלאים הן המטבחים הביתיים והן את המסעדות הנחשבות בארץ ובעולם, כאשר מידת העשייה ואופן הבישול משתנים ומשווים לו מרקמים וטעמים שונים. אחד מהמעדנים הגדולים הינו בשר מעושן, אשר מהווה חלק ממנות דגל רבות ועשירות בטעמים. מתגוררים בצפון? יוצאים לטיול באזור ומחפשים אחר מסעדת בשרים זולה שמציעה מנות מיוחדות כמו סנדוויץ בשר מעושן? להלן כל מה שחשוב וכדאי לדעת על בשרים מעושנים בצפון. 

שיטת ה pit bbq נעשית במעשנה אמריקאית של חברת Ole Hickory מעשנה מקצועית שבסיס העץ הוא כתבלין לבשר ולכן הבשר מעודן מאוד וטעימים עמוקים מאוד.

ה FOOD TRAiLER (קרון נגרר) מתאים לכל ארוע כמעט בכל מקום  ולכל סוגי הפקות פסטיבל , מופעים, אירועי חברה, אירוע בקיבוץ, ימי עצמאות וכו.

צוות המיטשוס מגיע לכל מקום,תוך זמן קצר מוכן לעבודה.

ניתן לבצע אירוע עד 800 איש עם הpit bbq  בחלוקה מהירה יעילה וטעימה.

את FOOD  TRUCK ניתן להזמין  במנות שהוזמנו מראש בסכום ידוע מראש וניתן להזמין כמכירת מנות ע"י צוות המיטשוס לסועדים אחד אחד.

לגלריית הבשרים המעושנים

סוגי בשרים בעישון

בפועל כל סוגי הבשר מתאימים לעישון, כאשר המומלצים הינם אסאדו וחזה עגלה. מעבר לכך ניתן גם לעשן אנטריקוט, סינטה, חזה אווז ועוד. כמו כן, גם נקניקיות מסוגים שונים ניתנות לשינוי. מעבר לבשרים, כיום גם נוהגים לעשן סוגים שונים של דגים, עופות, אווזים ואפילו ברווזים. צמחוניים או טבעוניים שנמנעים מצריכת בשר יכולים ליהנות מירקות מעושנים. 

על בשר מעושן ונפלאותיו

כפי שציינו, בשר מעושן נחשב לטעים וארומטי במיוחד. הטועמים ממנו יכולים  להרגיש שהם מפליגים לתוך חוויה קולינרית ייחודית בארץ רחוקה, על אף שזה קורה כאן בישראל. עישון הבשר דורש ידע מקצועי של שימוש במעשנת בשר, זיקה עמוקה לתחום הבשרים וכן סבלנות. אם אתם מבקרים במסעדת בשר מעושן, סביר להניח שתיווכחו לגלות את מעשנות הבשר האיכותיות בהן הם משתמשים. מחיר בשר מעושן, במגוון מסעדות הבשר הקיימות, משתנה בהתאם לפרמטרים כמו איכות הבשר, השפים שאמונים על הכנתו, מידת הפופולריות של המקום והמיקום שלו.  

בשרים מעושנים בצפון

בשרים מעושנים פופולריים בקרב חובבי בשר

יש אינסוף סוגים של בשרים, כאשר כל מסעדת בשרים בוחרת לשלב אותם אחרת בתפריט שלה. כאשר אנחנו מדברים על בשר מעושן, ישנם מספר סוגים מומלצים. ב"מיטשוס" למשל, מסעדה בקצרין המתמחה בעישון בשר, מציעים ארוחת בשרים מעושנים הכוללת שני סוגים של נתחי פרימיום: חזה עגלה (בריסקט) ואסאדו עגלות. למתקדמים ניתן לשלב בין השניים, וליהנות מחוויה קולינרית מעניינת ומגוונת. במסעדות רבות ישנה גם מחלקת קצביה נפרדת, המציעה בשר מעושן למכירה שניתן לאכול בבית.  

חוויית עישון מיוחדת 

עישון בשר נעשה עוד מימי קדם, טרם ההתפתחות הטכנולוגית שהולידה את המעשנות שאנו מכירים כיום. המעשנות מנגישות את חוויית העישון, והופכות אותה למקצועית ומדויקת יותר. היא קיימת בכל מני סוגים, אולם כדי לקבל בשר מעושן מדויק בטעמו ובמרקמו, חשוב להשתמש במעשנה איכותית ומקצועית. ישנן מעשנות מקצועיות המיובאות מארצות שמובילות בתחום, כמו למשל ארצות הברית. 

נדבך נוסף שמוסיף לטעמו של הבשר המעושן הוא אופן התיבול. חשוב לבחור בתבלינים שהולמים תיבול של בשר בטעם ובמרקם שלהם, כאלו שלא יהיו תפלים אולם שגם לא יפגמו בטעמו הדומיננטי בהתאמה. 

לתפריט Pit BBQ