שעות פתיחה

 

שעות פתיחה

יום א' - סגור
ימים ב'-ש'

מ- 12:00 - 22:30

(יום ראשון סגור)

 

מסעדה עם נוף בצפון ואוכל שגעון

בעמק ירוק, בין הרים וגבעות, עומדת לה מסעדה, מגניבה מאוד. מסעדה וותיקה, מבוססת בשר, כשאיכות ושירות חרוטים על דגלה, כדי שהלקוח יהיה מאושר.טיול באיזור, משפחתי או רומנטי, כדאי שיסתיים בארוחה ייחודית ובטעם אקסטרווגנטי.

מסעדה עם נוף בצפון, כוסית יין מובחר ובשר משובח, יותירו רושם עמוק ורצון לחזור אחר כך.

על רקע תהליך גידול עדרים, באיכות בלתי מתפשרת, צמחה קצבייה, שבמגוון בשרים היא מתהדרת. בשדה אליעזר, במושב בעמק החולה, בגליל, ניתן להינות מצלייה אמריקאית, בטעם עישון קליל. בשבתות, בחגים ובכל ימות השבוע, אפשר להגיע בדרך קבע ובאופן קבוע.

חגי ושיפי, בעלי ניסיון ועשייה בתחום הבשר ובאירועי גריל בשטח, פנו באופן טבעי לחשוף את מומחיותם, ולתת כבוד לנתח. על התחום הקולינרי, ומה שליד הבשר, שיפי השפית מנצחת, וחגי לצידה, מנהל את תחום הבקר ומשלים משלו את מה שבצלחת.הרמוניה של טעמים ושלמות את החיך עוטפת, ויחד עם חווית הנוף עוצר הנשימה, את האורח סוחפת.

המסעדה עם הנוף בצפון, היא כמו פנינה ממצולות הים. היא נדירה, איכותית, ובין המסעדות המומלצות בצפון, ניתן למצוא בה בית חם. האירוח מפנק, והמנות נפרשות כיד המלך, האווירה נינוחה, היין, הבירה, הכיף והמכלול עם כל הערך.זוהי מסעדת שף, ברמה שונה ואחרת, הכוללת צלייה ועישון בסגנונות שונים. עישון על בסיס עץ, המתבל את הבשר בטעמים עדינים.

מסעדה ברמת הגולן

אזור רמת הגולן מושך אליו הרבה מאוד מבקרים ותיירים במהלך השנה, זאת לאור ייחודיות האזור ונופיו המרהיבים במיוחד. חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול, גם עבור הילדים וגם עבורנו אם נודה באמת, הוא הרגע שבו מגיעים למסעדה. "מיטשוס",  מסעדה ברמת הגולן אינה כשרה ומתמקדת בבשר כמו גם זו בקצרין.

כל אחד בוחר אותה בהתאם להעדפותיו האישיות בבשרים. לחובבי הבשר, המעושן בפרט, מסעדות "Meatshos" ברמת הגולן מציעות חוויית בשר מעניינת לכל אחד ואחת מהחברים ובני המשפחה.   

במקום קיימת גם מעדניה לממכר מוצרים נילווים לבשר כגון סכינים, פחמים, מוצרי מזון כמו רטבים, גבינות, פסטות ומזטים מיוחדים שאנו מייצרים.

 

כאטרקציה  קולינרית וגיבוש חברתי, מוצעת ארוחה קרניבורית, בסעודת בשרים ללא הגבלה, בהם מוגשים שמונה מיני נתחים עשויים לעילא ולעילא. מוגשים גם המבורגרים, הנטחנים מבשר עגלה טרי ויש מבחר גדול של שילובים וגיוון שיא.

רשימה ארוכה של סטייקים עסיסיים, ממיני נתחים כמו, אנטריקוט, שייטל, בריסקט ואינטרניה, ואיש איש בוחרים, את הארוחה החלומית, שהם מתחברים אליה.

 

בפעם הבאה שתעלו צפונה במפה, המסעדה עם הנוף בצפון, לכם מצפה. מוכנה להעניק לכם את הטוב שבאמתחתא, הבשר האולטימטיבי, שבו מסעדת מיטשוס השתבחה. באחריות ובהצהרה עם חותמת, אתם תהנו כי פשוט אין אופציה אחרת.

עברו את ראש פינה והמשיכו לשדה אליעזר. תתקשרו עם הסתבכתם ואנחנו נהיה לכם לעזר.

לכל השאר, אנחנו נדאג.